ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8985352
*
nr 898 5352
Spegel
Oval, höjd, 56
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 20:36:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 13:18:56
1
100 kr
2/6 19:13:11
2
150 kr
2/6 19:23:16
3
200 kr
2/6 19:24:13
2
250 kr
2/6 19:30:47
3
350 kr
2/6 19:32:04
2
350 kr
2/6 19:32:57
2
400 kr
2/6 19:34:13
3
450 kr
2/6 19:38:01
2
500 kr
2/6 19:41:03
3
600 kr
2/6 20:02:35
2
700 kr
2/6 20:26:52
3
800 kr
2/6 20:31:11
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 898 5352
Spegel
Oval, höjd, 56
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/5 13:18:56 | 1 | 100 kr |
2/6 19:13:11 | 2 | 150 kr |
2/6 19:23:16 | 3 | 200 kr |
2/6 19:24:13 | 2 | 250 kr |
2/6 19:30:47 | 3 | 350 kr |
2/6 19:32:04 | 2 | 350 kr |
2/6 19:32:57 | 2 | 400 kr |
2/6 19:34:13 | 3 | 450 kr |
2/6 19:38:01 | 2 | 500 kr |
2/6 19:41:03 | 3 | 600 kr |
2/6 20:02:35 | 2 | 700 kr |
2/6 20:26:52 | 3 | 800 kr |
2/6 20:31:11 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02